Hluk z Koh-i-nooru

na žádost pana Čípy zveřejňujeme:

Vážení sousedé,

Obracím se na Vás s prosbou o asistenci ve zřízení diskuse o hluku, který vychází každé úterý a pátek mezi 6:00 a 6:30 ráno z areálu Koh-I-Noor.

Jsem již přes dva měsíce v kontaktu s vedením společnosti, které uznalo nadměrný hluk, který vzniká ranním vývozem odpadu Pražskými službami. Bylo přislíbeno, že kontejnery budou do konce července vyměněny, do dnešního dne se to však nestalo a hluk se zhoršuje.

Jedná se o velmi silné burácivé kovové rány, které se rozléhají celým okolím. Koh-I-Noor mě informoval, že jsem zatím jediným stěžovatelem. Předpokládám však, že ostatní sousedé možná jen nevědí, odkud rány vycházejí nebo na koho se obrátit.

Je velmi nepravděpodobné, že rány, které nás vzbudí i přes zavřené okno, nikdo jiný neslyší. Proto bych Vás chtěl poprosit o zprostředkování diskuse na toto téma, abychom případně mohli jednat ve větším počtu.

Veškerou konverzaci s Koh-I-Noorem včetně videozáznamu hluku mám k dispozici.

Děkuji, s přáním hezkého dne,

Martin Čípa

(Moskevská 1464/61)

Filmaři

Natáčení k reklamnímu filmu v prostorech SVJ 24.8.2018. Odpovědnost za příp. škody, úklid. K rozdělení vlastníkům 50 tis. Kč z pronájmu ploch

Trhliny ve fasádě na lodžiích

V důsledku dilatací lodžií vůči obvodové stěně domu může v ojedinělých případech docházet k prasklinám povrchové vrstvy fasády ve styku stropu lodžie s obvodovou stěnou domu, případně až k vypadávání materiálu z trhliny. Je to „kosmetická“ záležitost, není to nebezpečné a pevnost ukotvení lodžie není narušena. Výrazné vypadávání materiálu ale vyžaduje zednické zapravení trhliny. Je to možné i péčí SVJ. To je ale podmíněno souhlasem shromáždění vlastníků, které ale bude až v červnu příštího roku. Proto v případě zájmu ohlaste takové trhliny na vrumo@vrumo.cz – budou posouzeny, zaregistrovány a po shromáždění v příštím roce společně zapraveny.

Mateřská školka?

Vážení sousedé, byli jsme osloveni se záměrem provozovat v nebytovém prostoru na Vršovické mateřskou školku a pronajmout si k tomu ještě cca 100m2 na terase jako venkovní zahrádku. Bylo by to pro cca 15 dětí, provozní doba Po-pá od 7 do 16 hodin. Protože dětí nyní významně přibývá, a to i v našich domech, mohlo by to být zajímavé i pro naše sousedy. Připojte prosím Vaše názory formou diskuse k tomuto příspěvku, případně i nezávazně informujte, zda byste měli zájem o umístění Vašeho dítěte (dětí)

Pozor na podvodníky a zloděje

Včera byl na Uzbecké zaznamenán podivný člověk, který se v našich domech může objevit znovu a způsobit někomu z nás problém. Níže cituji zprávu od vlastníka, který jím byl kontaktován.

"Dnes v pondělí 23.7. těsně před polednem na náš byt někdo zazvonil, zjistil jsem, že to je z chodby od výtahů. Otevřel jsem a byl tam muž kolem 30 let dobře mluvící česky a cpal mi před oči kartičku, kterou měl pověšenou na krku s tím, že kontroluje stav odběrového místa elektřiny. Evidentně však ani nevěděl, kde máme elektroměry. Když jsem mu řekl, že mě to nezajímá, hned odešel k přednímu schodišti u výtahů.

Až večer, když jsem to říkal manželce mi došlo, že to také mohl být nějaký tipař, protože zmizel a nic mi nenabízel, myslím tím, že se neptal jakého mám dodavatele ani nic nenabízel, prostě zmizel. Popsat bych ho ale neuměl, byla to chvíle."

Pokud by někdo byl kontaktován podobně, připojte své sdělení do diskuze k tomuto příspěvku, nebo mi zavolejte na 777 074 626. Uvítáme podrobnosti i popis takového člověka a předáme to k dalšímu postupu policiii ČR. Žádná taková kontrola od PRE ohlášena není

Nález klíčů na Moskevské

Byly nalezeny a vyzvednuty z výtahové šachty dne 26.6.2018. Ležely tam už nějakou dobu, jsou mírně orezlé. Jsou uloženy v kanceláři výboru. Volejte 777 074 626

Odstávka teplé vody v r.2018 - nebude

Pražská teplárenská nám dopisem sdělila, že v roce 2018 nebude v létě přerušena dodávka teplé vody.

SHROMÁŽDĚNÍ VLASTNÍKŮ

Shromáždění vlastníků bude 14.6.2018 v 17.00 h jako obvykle v sále ZŠ U Vršovického nádraží.
Těšíme se na Vaši účast.

Havarie vody ve všech domech

Dnes odpoledne prasklo potrubí hlavního přívodu vody, umístěné v 0.patře na Uzbecké. Potrubí bylo uzavřeno . Znamená to, že nepoteče SV na celé Uzbecké a ve vysokém pásmu na Moskevské (od 9.patra výš), TUV nepoteče nikde. Byla povolána pohotovostní sužba JANPE.
Protože jde o potrubí velkého průměru, není havarie řešitelná běžným pohotovostním zásahem. V současné době se jedná s firmou JANPE o dalším postupu. V krajním případě nepoteče voda až do začátku příštího týdne a požádáme vodárny o přistavení cisterny. O aktuální situaci je informována vrátnice SVJ.

Pokračování tohoto článku »»»

Domovní schůze a shromáždění vlastníků v r. 2018

Domovní schůze proběhnou v jednací místnosti SVJ (Uzbecká 1463) v termínech:

17.5.2018 v 19:00 h MOSKEVSKÁ
24.5.2018 v 19:00 h UZBECKÁ
31.5.2018 v 19:00 h VRŠOVICKÁ 1461 a 1462

Shromáždění vlastníků bude 14.6.2018 v 17.00 jako obvykle v sále ZŠ U Vršovického nádraží.